Domáce úlohy od 16.3.-27.3.2020
B2
- Opakovať, utvrdzovať, precvičovať doteraz prebrané hlásky a písmená, hlásky spájať do slabík, slabiky do slov, slová do viet, čítanie viet s porozumením, nepreberať, prosím, nové písmená.
- Precvičovať správny tvar písmen s dôrazom na správny úchop písacieho nástroja, dodržiavanie linajok, podľa možnosti písať úhľadne, podľa doteraz prebraného učiva písať písmená, slabiky, slová, vety. Dávať pozor na správne spájanie písmen pri písaní slov a slabík, napr. ma, mo, vu, va.
- Deťom , prosím, čítajte napr. rozprávky, príbehy – porozumenie textu, následnosť deja, doplňujúce otázky k prečítanému textu.
- Opakujte básničky na recitačnú súťaž, prípadne sa s dieťaťom naučte novú, vhodnú báseň.
- V matematike riešte úlohy v doteraz prebranom číselnom rade – sčitovanie, odčitovanie čísel, dopĺňanie čísel do číselného radu, napríklad 1 2 . 4 . 5 a opačne, napríklad 5 4 . . 1, určujte počet prvkov, k určitému počtu prvkov doplňte číslo. Opakujte porovnávanie čísel s použitím znakov väčší, menší, rovná sa. Precvičujte písanie číslic, znakov nerovnosti, plus, mínus, zápis príkladov. Úlohy z matematiky riešte v bežnom živote v domácnosti, napr. podaj päť zemiakov, tri cibule, koľko toho máme spolu?
- Zahrajte sa s deťmi rôzne spoločenské hry, napr. Človeče, nehnevaj sa, / deti hádžu kocku, určujú počet prvkov na kocke, počítajú, určujú farby, orientujú sa na hracej ploche, uchopený predmet posúvajú po určenej dráhe /, pexeso – slovne komentujte, dávajte deťom otázky, trvajte na odpovedi celou vetou, skladajte obrázky z viacerých častí, napr. puzzle, takisto slovne komentujte, rozprávajte, čo je na obrázku. Opakujte, precvičujte, ozrejmujte pojmy vpredu, vzadu, hore, dole, medzi, prvý, posledný, nad, pod na obrázkoch, ale i v bežných situáciách.
- Pri práci s deťmi využívajte všetky čísla Včielky od septembra 2019 do marca 2020 – riešte doteraz nevyriešené úlohy. Úlohy na rozvíjanie grafomotoriky, pracovné listy – hľadanie cestičiek, obkresľovanie obrázkov, vymaľovánky a iné nájdete okrem iných zdrojov /napr. novinový stánok/ aj na internete, napr. na stránke www.nasedeticky.sk. Dbajte, prosím, na správne držanie farebne a materiálovo vhodne zvolenej farbičky a pokiaľ možno na presnú prácu detí, vytrvalosť, nezabudnite deti pochváliť , povzbudiť.
- Prosím, aby deti pomáhali pri vhodných domácich prácach, podľa vášho uváženia a možností, zapájajte deti do bežného života rodiny, dávajte im primerané úlohy a povinnosti, napríklad prestieranie na stôl bude ich úloha. Po návrate do školy sa o tom budeme rozprávať.
- Strihať po rovnej čiare, správne držať nožnice, vystrihovať obrázky z letákov, časopisov, modelovať z plastelíny, vytvárať koláže - obrázky z rôznych materiálov, obrázky z vystrihnutých geometrických tvarov, deti môžu pracovať s vodovými farbami – napr. rozfúkavanie farieb, zapúšťanie farieb do mokrej bezfarebnej plochy, mokrej farebnej plochy.
- Pri hygienikmi odporúčanom pobyte vonku môžu deti prekonávať rôzne vhodné prekážky, hádzať a chytať loptu, chodiť po nerovnom teréne, behať, skákať, počítať stromy, pozorovať prírodu....
- Sebaobslužné činnosti prosím zaradiť do každodenného života – dôkladné umývanie rúk, zubov, celého tela, obliekanie, vyzliekanie, obúvanie, skladanie oblečenia, ukladanie oblečenia a iných predmetov na určené miesto...
Rozkvitnutý strom
- Môžete si vyrobiť napríklad Rozkvitnutý strom, ak nie, nič sa nedeje, dáme to po návrate do školy.CJ
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B1
ČÍTANIE
Pokračovať v čítankách pre daný ročník ( aspoň 4 články )
PÍSANIEOpakovanie písania malé a veľké abecedy (slová na písmená abecedy - A Adam, a autobus atď. ), krátke vety
- písanie svojho mena a priezviska, adresy bydliska a školy, dátum narodenia
MATEMATIKASčítanie a odčítanie v obore do 20, slovné úlohy, číselný rad po desiatkach do 100
VECNÉ UČENIEZmeny v prírode na jar, jarné kvety (snežienka, tulipán, narcis, atď ), nakresliť ich, počasie na jar, oblečenie na jar, práca v záhrade na jar
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
C variant + AT
Žiakom C variantu po konzultácií s triednymi učiteľmi odporúčame zamerať sa na:
- všestrannú stimuláciu schopností,
- opakovanie a utvrdzovanie dosiahnutých vedomostí, zručností a návykov,
- rozvíjanie komunikačnej schopnosti,
- rozvíjanie grafomotorických zručnmostí
Nové od 23.3.2020:
Rozvijanie_komunikacnych_schopnosti-C_variant.doc
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Vzdelavaci_C_variant_-_Vecne_ucenie-1.pdf