Výchovné poradenstvo

Výchovný poradca

Konzultačné hodiny:  Pondelok  9:00 – 10:30 hod.

V prípade  potreby je možné si dohodnúť konzultáciu na telefónnom čísle 034/ 772 22 82.

Úlohy výchovného poradcu

• Výchovný poradca plní úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania, profesijnej orientácie detí a v oblasti prevencie problémového a delikventného vývinu detí.
• Konzultácie poskytuje nielen žiakom, ale aj ich zákonným zástupcom a učiteľom.
• V náplni jeho práce je aj sprostredkovávanie prepojenia školy s odbornými zariadeniami, ktoré sa zaoberajú starostlivosťou o deti.

• Vykonáva príslušnú administratívnu agendu.
  • Realizuje kariérne poradenstvo (organizuje besedy najmä pre žiakov končiacich školu, pomáha ich usmerniť v profesijnej orientácii, sprostredkováva im potrebné množstvo informácií, organizuje pre nich exkurzie do škôl.
  • Vedie evidenciu žiakov končiacich školskú dochádzku v škole a spracováva podklady a prehľady o profesijnej orientácii žiakov.
  •  Zodpovedá za  včasné odosielanie prihlášok v  súlade s platnými termínmi.
  • Kompletizuje prehľady o umiestnení žiakov.
  • Na evidenciu a spracovanie informácií využíva výpočtovú techniku a programy Proforient.
  • Výchovný poradca sa permanentne vzdeláva a zvyšuje si kvalifikáciu.

Spolupracuje:

• s vedením školy
  • koordinátormi  školy
  • s pedagógmi
  • s triednymi učiteľmi
  • so žiakmi
  • s rodičmi
  • s CPaP
  • s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny
  • s OU (poskytovanie informácií, návšteva jednotlivých škôl, prezentácia).