Školskí koordinátori

Primárna drogová prevencia

Plán primárnej drogovej prevencie pre šk. rok 2023-24

Zameranie primárnej drogovej prevencie.: Koordinátor prevencie monitoruje , koordinuje  a metodicky usmerňuje preventívnu protidrogovú výchovu na škole, spolupracuje  s vedením školy a triednymi učiteľmi .

Osobitná pozornosť sa bude venovať žiakom zo znevýhodneného sociálneho prostredia. Na zabezpečenie disciplíny v škole budú prijímané také opatrenia , ktoré sú zlučiteľné s ľudskou dôstojnosťou dieťaťa.

Plán:

Mesiac

Názov akcie

Cieľ akcie

september

Oboznámenie sa s úlohami plánu protidrogovej výchovy.

Monitoring žiakov / alkohol, fajčenie /.

Pozorovanie   správania.

I.a II. stupeň, PrŠ

november

21. 11.

Medzinárodný deň bez fajčenia

Oboznámenie sa s učebnicou –

„Nenič svoje múdre telo“ – poukázať na škodlivé účinky fajčenia a iných drog.

Zameranie na výtvarnú výchovu – vytvoriť kolektívnu prácu (plagát), resp. individuálne výtvarné práce žiakov s protidrogovou tematikou, námetové ilustrácie i podľa učebnice „Nenič svoje múdre telo“

Metodický materiál Všetci to robia

chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://www.statpedu.sk/files/sk/metodicky-portal/metodicke-podnety/vsetci-robia.pdf

I.a II. stupeň, PrŠ

Máj 2023

31.5. Svetový deň bez tabaku

Spoločná beseda s aktivitami

Pestovanie sebavedomia, vedieť potlačiť chuť na to čo mi chuti a neskôr môže škodiť, sociálne a ekonomické dôsledky fajčenia.

II. stupeň, PrŠ

Plán primárnej drogovej prevencie je prispôsobený zdravotným znevýhodneniam žiakom našej školy.

Plán aktivít primárnej drogovej prevencie je flexibilný a môže sa počas školského roka meniť a dopĺňať podľa aktuálnych ponúk.