Školskí koordinátori

Plán prevencie sociopatologických javov

Plán prevencie sociálno-patologických javov pre šk. rok 2023-24

Zameranie prevencie sociálno-patologických javov: informovať o prevencii základných sociálno-patologických javov, poukázať na sociálno-patologické javy, ktoré sa vyskytujú školách a aký majú vplyv na žiaka, poskytnúť pohľad na najdôležitejšie sociálno-patologické javy a pokúsiť sa nájsť elimináciu týchto javov prostredníctvom prevencie.

Plán:

Mesiac

Názov akcie

Cieľ akcie

september

Výstava – zavesiť plagáty z minulého školského roka

Oboznámiť a informovať žiakov so sociálno-patologickými javmi

november

Kvíz pre  prvý stupeň

Zážitkovou a hravou formou oboznámiť a vysvetliť žiakom pojmy spojené so sociálno-patologickými javmi a ich škodlivosťou

prvý stupeň

december

Prezentácia – poskytnutie materiálov

Oboznámiť učiteľov a priblížiť súťaž zameranú na sociálno-patologické javy

Pedagogickí zamestnanci

január

Súťaž pre druhý stupeň

Aplikovať nadobudnuté informácie k danej téme, spolupráca v skupine a získavanie informácií rôznym spôsobom s použitím multimédií- vytvorenie veršov / pesničky/ básničky/sloganu-losovanie tém

Máj

Svetový deň bez tabaku

Oboznámenie škodlivosti fajčenia na organizmus

Jún

Beseda (klienti CDR Adam/príslušníci polície)

Následky užívania psychotropných látok a alkoholu na zdravie človeka a jeho prevencia- príklady z praxe

Počas šk. roka

Pravidelné preventívne stretnutia raz za dva mesiace s p. Moravčíkom a inými odborníkmi

Prevencia voči soc.-pat. javom

Počas šk. roka

Vedenie krúžku - Bezpečný internet

Prevencia voči soc. Pat. Javov spojených s používaním internetu

6. ročník

Plán prevencie sociálno-patologických javov je prispôsobený zdravotným znevýhodneniam žiakom našej školy.

Plán aktivít zameraný na prevenciu sociálno-patologických javov je flexibilný a môže sa počas školského roka meniť a dopĺňať podľa aktuálnych ponúk.